The power of many

Moja elektrownia +48 221 036 408
About the company Next Kraftwerke

The Power of Many

Jako operator jednej z największych Wirtualnych Elektrowni (VPP) specjalizujemy się nie tylko w innowacyjnych usługach dla wytwórców OZE oraz dostarczaniu regulacyjnych usług systemowych. Agregujemy tysiące wytwórców, odbiorców i magazynów energii elektrycznej, aby wspólnie budować solidną pozycję sektora odnawialnych źródeł energii. Nie jesteśmy tylko zwykłą firmą handlującą energią elektryczną, dostawcą usług energetycznych czy dostawcą czystych technologii. Przede wszystkim jesteśmy siłą napędową transformacji energetycznej!

Naszą misją jest łączenie

Głównym celem Wirtualnej Elektrowni jest łączenie w inteligentną sieć. Zobacz, jak wirtualna elektrownia VPP przyczynia się do kształtowania systemu energetycznego przyszłości poprzez agregację odnawialnych źródeł energii, współpracę małych elektrowni z rynkiem oraz przetwarzanie ogromnej ilości danych.

Renewable energy resources wind and solar.

Odnawialne źródła energii

Zamiast z kilku wielkich elektrowni konwencjonalnych, w przyszłości energię elektryczną pozyskiwać będziemy od tysięcy różnych wytwórców: zarówno z elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych, jak i z biogazowni czy elektrowni wodnych. Ta mnogość rozproszonych źródeł energii musi być precyzyjnie skoordynowana, aby zagwarantować niezawodne dostawy energii. Właśnie to zapewnia nasza elektrownia wirtualna w Europie - to samo robią inne firmy z sektora czystych technologii na całym świecie, które budują swoje własne elektrownie wirtualne w oparciu o naszą technologię i know-how.

Secondary reserve provided by a biogas plant in the Virtual Power Plant of Next Krafwerke.

Ludzie i rynki

Do idei "Power of Many" należy również udział w rynkach energii elektrycznej: Włączeni do VPP mali gracze mogą czerpać korzyści z nowych możliwości rynkowych. Handlujemy energią elektryczną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na wszystkich ważnych europejskich rynkach energii. Nie tylko udowadniamy, że odnawialne źródła energii mogą zapewnić efektywne dostawy energii, ale także dzięki współpracy z uczestnikami Wirtualnej Elektrowni przyczyniamy się do równoważenia wahań częstotliwości, a tym samym do stabilizacji sieci energetycznej.

Next Kraftwerke power trading

Wiedza i doświadczenie

W naszej firmie pracują ramię w ramię traderzy energii elektrycznej, eksperci IT, inżynierowie i ekonomiści. To połączenie kompetencji było niezbędne do realizacji naszej wizji i przekształcenia się ze start-upu w globalnego gracza na rynku czystych technologii. Jako pionierzy w handlu energią odnawialną, jesteśmy również jednymi z niewielu specjalistów w handlu krótkoterminowym i wiodącą spółką obrotu energią odnawialną. Aby tak pozostało, nasz dział rozwoju nieustannie pracuje nad udoskonalaniem naszych systemów, algorytmów i procesów, tak aby nasza technologia zawsze spełniała najwyższe wymagania.

Data analyzation of DER at Next Kraftwerke

Dane

Agregujemy tysiące jednostek wytwarzających i zużywających energię, wykorzystując w pełni potencjał cyfryzacji. Aby skutecznie zarządzać ich podażą i popytem na energię elektryczną, a tym samym handlować nią z najwyższą rentownością, opracowaliśmy odpowiedni algorytm. Zbiera on i integruje na żywo dane z różnych źródeł: dane produkcyjne z naszej VPP, aktualne dane pogodowe i sieciowe oraz dane rynkowe. Zgromadzone dane, w połączeniu z najnowocześniejszą technologią i głębokim doświadczeniem rynkowym, czynią z nas specjalistów w zakresie rynków dnia następnego, dnia bieżącego i rezerw regulacyjnych.

Za pomocą naszej technologii łączymy małe zdecentralizowane elektrownie, konsumentów i magazyny i w ten sposób budujemy silny zespół energetyczny.

Stań się częścią The Power of Many!

Potężna zmiana

W 2009 r. Hendrik Sämisch i Jochen Schwill wpadli na pomysł zintegrowania agregatów prądotwórczych, farm wiatrowych i biogazowni w celu kompensacji niestabilności energii w sieci. Znaleźli inwestorów, rzucili pracę w Instytucie Ekonomiki Energetyki Uniwersytetu w Kolonii, wynajęli biuro w Kolonii i założyli firmę Next Kraftwerke, zajmującą się czystą energią. Jakie etapy przeszli na drodze do stworzenia największej elektrowni VPP w Europie?

 

Fakty i liczby

Liczba instalacji w portolio

15 346

Kw. 4/2022

Moc zainstalowana

12 294

MW 2022

Technologie połączone

17

Ilość sprzedanej energii elektrycznej

15.1

TWh 2019

Pracownicy

300

Założono

2009

Next Pool
Wie funktioniert unser Virtuelles Kraftwerk?

Do ustawień prywatności w Youtube

Film o firmie

Jak działa nasza Wirtualna Elektrownia

Aleksandra Radwanska from business development at Next Kraftwerke,

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszej Wirtualnej Elektrowni lub jesteś zainteresowany jedną z naszych usług? Wyślij do nas wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą!