Jakie są zalety Wirtualnej Elektrowni Next Pool?

Technologia

Wykorzystujemy sprawdzoną technologię – Next Box. Pozwala ona na bezpieczne przesyłanie danych pomiędzy Wirtualną Elektrownią a jednostkami produkującymi energię oraz zdalne sterowanie jednostkami.
Wirtualna Elektrownia Next Kraftwerke oferuje całkowitą obsługę związaną z wytwarzaniem i obrotem energią na różnych rynkach: handel energią, prognozowanie produkcji energii elektrycznej oraz usługi związane z rynkiem mocy w oparciu o nowoczesną i skuteczną technologię.

Obrót energią na giełdzie

Posiadamy dział handlowy składający się z wykwalifikowanych traderów, doskonale znających specyfikę rynku OZE. Bazując na najdokładniejszych prognozach i zróżnicowanym portfelu osiągamy dobre rezultaty zarówno na rynku dnia bieżącego jak i na rynku dnia następnego.
Nasza Wirtualna Elektrownia aktywnie uczestniczy na rynku, prowadząc na bieżąco ciągłą optymalizację.

Bilansowanie energii

Ryzyko związane z bilansowaniem energii bierzemy na siebie. Dostawca energii nie ponosi żadnych kosztów w wypadku konieczności wyrównania nadwyżki lub niedoboru energii. Dzięki rozległemu portfelowi instalacji w naszej Wirtualnej Elektrowni koszty bilansowania nie grają roli.

Grupy bilansujące

Rozszerzenie grupy bilansującej o niemieckich uczestników zapewnia obniżenie kosztów bilansowania energii.

Struktura Elektrownie Next

Prognozowanie

Prognozowanie dostaw energii elektrycznej wykonywane jest przez zespół profesjonalnych i doświadczonych meteorologów i analityków, przykładających najwyższą wagę do dostarczania najdokładniejszych prognoz.
Rozbudowane działania działu handlowego stwarzają konieczność najdokładniejszego możliwie prognozowania, co przekłada się na wysoką jakość naszych prognoz.

Europa

Korzystanie z usług firmy Next Kraftwerke to bycie częścią operującej w wielu europejskich krajach Wirtualnej Elektrowni. Przyłączonych jest do niej już ponad 8000 instalacji.

Efekt portfolio

Nasza Wirtualna Elektrownia integruje różne typy instalacji (wiatr, fotowoltaika, biogazownie, hydroenergia) o różnych typach ryzyka strukturalnego w jedną elektrownię. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na podjęcie ryzyka i wypłacenie każdemu klientowi indeksu TGE Base.
W przypadku błędów w prognozowaniu jest on taki sam dla wszystkich, więc żaden typ instalacji nie jest obciążony szczególnym ryzykiem. Ryzyko inwestycyjne i strukturalne również jest takie same dla wszystkich.

Brak obaw o ukryte koszty

Nasze duże doświadczenie gwarantuje stałe opłaty i brak ukrytych kosztów.