The power of many

Moja elektrownia +48 515 471 640
Czas czytania: 2 min
przez Next Kraftwerke / 15 lipca 2020
Next Kraftwerke jest jednym z pionierów Bloomberg New Energy Pioneers 2020.

Firma Next Kraftwerke otrzymała tytuł Bloomberg New Energy Finance (BNEF) Pioneers 2020

Firma Next Kraftwerke znajduje się wśród dziesięciu firm, które otrzymały tytuł Bloomberg New Energy Finance (BNEF) Pioneers 2020. Dzięki pomocy pracowników BNEF, niezależny zespół ekspertów przemysłowych wybrał dziesięciu zwycięzców z puli ponad stu kandydatów z 24 krajów. Zwycięzcy szukają możliwości w tak różnorodnych dziedzinach, jak zaawansowane materiały, rozproszona energia, cyfryzacja przemysłowa, inteligentna mobilność, metale, satelity i magazynowanie energii.

Spis treści

 1. Pionierzy BNEF 2020

Zespół oceniał kandydatów na podstawie trzech kryteriów: potencjału skalowania; poziomu innowacyjności technologii lub modelu biznesowego i nowości, jakie wnoszą na rynek; oraz dynamiki, jaką wykazuje rozwój handlowy. "Ta nagroda jest dla nas wielkim zaszczytem", mówi Jochen Schwill, współ-dyrektor zarządzający Next Kraftwerke. "Globalny zwrot energii stawia przed nami nowe wyzwania. Wierzymy, że Wirtualne Elektrownie są kluczowym elementem układanki pozwalającym na pokonanie tych wyzwań poprzez połączenie elastyczności zdecentralizowanych producentów energii. Nasz VPP-SaaS NEMOCS ma na celu umożliwienie stronom trzecim zbudowania własnej wirtualnej elektrowni, aby zwiększyć tempo globalnej transformacji w kierunku 100% energii odnawialnej". 

BNEF jest wiodącym operatorem badań w dziedzinach “Clean Energy”, zaawansowanego transportu, przemysłu cyfrowego, innowacyjnych materiałów i surowców. BNEF wykorzystuje zbiory danych do analizy i prognozowania, w jaki sposób trendy i nowe technologie wpłyną na branżę pod względem finansowym, ekonomicznym i politycznym.

Pionierzy BNEF 2020

 • Boston Metal (USA) opracowuje proces na skalę przemysłową, aby produkować tanią stal bez emisji dwutlenku węgla.
 • Bright Machines (USA) zapewnia automatyzację opartą na oprogramowaniu, aby pomóc firmom w wytwarzaniu większej liczby produktów, przy wyższej jakości i niższych kosztach.
 • C3.ai (USA) jest dostawcą oprogramowania AI dla przedsiębiorstw w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej, który zapewnia "platformę jako usługę" (PaaS) do opracowywania, wdrażania i obsługi aplikacji AI, analityki prognostycznej i Internetu rzeczy (IoT) dla przedsiębiorstw działających na większą skalę.
 • GHGSat (Kanada) wykorzystuje własne satelity do monitorowania emisji gazów cieplarnianych z zakładów przemysłowych na całym świecie.
 • Next Kraftwerke (Niemcy) prowadzi jedną z największych wirtualnych elektrowni na świecie, z ponad 9 000 zagregowanych instalacji i mocą 7 700 MW.
 • Phase Change Solutions (USA) to firma zajmująca się inteligentną nauką o materiałach i technologią, dostarczająca rozwiązania w zakresie zarządzania energią cieplną i jej magazynowania z wykorzystaniem własnej platformy technologicznej BioPCM dla sektorów budownictwa, logistyki, chłodnictwa, telekomunikacji i danych.
 • Plastic Energy (Wielka Brytania) opracowała technologię recyklingu chemicznego, która umożliwia ciągły recykling nowych odpadów z tworzyw sztucznych poprzez przekształcanie ich w oleje z recyklingu (Tacoil), co pozwala zmniejszenie zanieczyszczenia odpadami z tworzyw sztucznych.
 • REE (Izrael) opracował całkowicie płaskie, skalowalne i modułowe podwozie dla pojazdów elektrycznych, umożliwiające wiele konfiguracji nadwozia na jednej platformie.
 • Remix (USA) to platforma oprogramowania dla decydentów transportowych, współpracująca z 340 miastami na całym świecie w zakresie planowania i przewidywania przyszłości mobilności.
 • StoreDot (Izrael) opracował nową generację baterii litowo-jonowych, które są w stanie naładować pojazd elektryczny w zaledwie pięć minut, eliminując obawy związane z zasięgiem i ładowaniem oraz pomagając utorować drogę do powszechnego przyjęcia pojazdów elektrycznych.

Więcej informacji o zwycięzcach

Lotte Lehmbruck jest osobą kontaktową dla prasy w Next Kraftwerke.

Kontakt z prasą

Lotte Lehmbruck

Masz zapytanie prasowe lub chciałbyś zostać dodany do listy dystrybucyjnej prasy?

Zdjęcie loga Next Kraftwerke

Next Kraftwerke