Kariera

O naszej firmie

Firma Next Kraftwerke sp.z o.o. z siedzibą w Warszawie została założona w 2016 r. jako spółka zależna od firmy Next Kraftwerke GmbH w Niemczech. Oferujemy innowacyjne usługi w zakresie odnawialnych źródeł energii, inteligentnych sieci, handlu energią elektryczną i rezerwy mocy za pomocą Wirtualnej Elektrowni. Nasz ogólny długoterminowy cel to przyczynianie się do stworzenia systemu elektroenergetycznego w 100% opartego o odnawialne źródła energii.

Od chwili założenia Next Kraftwerke sp.z o.o. , firma rozwija się na polskim rynku, mając za cel zarządzanie zróżnicowanym portfelem wytwórców. Jesteśmy małym zespołem o wysokich kwalifikacjach i obecnie chcemy się dynamicznie rozwijać.
Nasz partner w Niemczech prowadzi jedną z największych Wirtualnych Elektrowni w Europie i obecnie rozbudowuje swoją działalność w kilku europejskich krajach.

Next Kraftwerke GmbH z siedzibą w Kolonii została założona w 2009 roku przez naszych dwóch dyrektorów zarządzających Hendrik (Sämisch) i Jochen (Schwill), którzy wcześniej prowadzili wspólne badania w Instytucie Ekonomii Energetycznej (EWI) na Uniwersytecie w Kolonii. Next Kraftwerke jest wynikiem właśnie tych badań. Podtrzymaliśmy to badawcze i ciekawe podejście i do dziś jest ono częścią naszej codziennej pracy w Next Kraftwerke. Celowo staramy się o płaską hierarchię, a polityka otwartych drzwi to coś więcej niż tylko współczesne ustne deklaracje. Dla nas, kultura dyskusji na poziomie oczu i możliwość wniesienia własnych pomysłów są rzeczą oczywistą. To właśnie ta kultura pozwala nam tworzyć i wdrażać decydujące impulsy i sugestie w procesie rozwoju produktów i w codziennym życiu przedsiębiorstwa. Uważamy, że prowadzi to do doskonałych wyników, jeżeli zaangażowanie i inicjatywa są wspierane.