Next Kraftwerke uhonorowani za najlepszy debiut 2018 roku


Opublikowano: 25. March 2019

Elektrownie Next uhonorowani za najlepszy debiut 2018 roku Elektrownie Next uhonorowani za najlepszy debiut 2018 roku Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych w Warszawie (IRGiT) przyznała coroczną nagrodę "Rozrachunki" w kategorii "Debiut roku 2018" firmie Next Kraftwerke. Nagroda jest wyróżnieniem dla najbardziej aktywnych graczy (sprzedawców) i maklerów handlujących na rynku giełdowym w 2018 roku.

Jako licencjonowane polskie przedsiębiorstwo obrotu energią elektryczną i operator Wirtualnej Elektrowni Next Kraftwerke, sprzedaje energię elektryczną z polskich odnawialnych źródeł energii jako Wirtualna Elektrownia „Next Pool“.

Obecnie moc zainstalowana w Polsce sumuje się do 175 megawatów. Pochodzi ona głównie z farm wiatrowych i systemów fotowoltaicznych. Nasze portfolio skląda się w 100 procentach z odnawialnych źródeł energii.
Jesteśmy rownież przekonani, że możemy przyczynić się do zwiększenia udziału energii odnawialnej na polskim rynku oraz oferować naszym klientom możliwości optymalizacji ich zysków.

Podłączenie jednostek do centralnego systemu sterowania i współpraca z naszymi partnerami w Kolonii w Niemczech pozwala nam zagwarantować co najmniej średnią miesięczną cenę na rynku SPOT-owym w oparciu o TGE Base polskiej giełdy energii.
"To nasza pierwsza nagroda za aktywność na polskim rynku. Jesteśmy zaszczyceni i bardzo szczęśliwi z uznania naszej pracy" - mówi Artur Łagodziński, Business Development Manager.


Next Kraftwerke
Opublikowano przez:

Next Kraftwerke zarządza jedną z największych wirtualnych elektrowni w Europie. Wykorzystując pełen potencjał digitalizacji, firma łączy tysiące jednostek wytwórczych, odbiorczych oray magazynów energii w Wirtualnej Elektrowni "Next Pool". Dzięki technologii i obrotowi energią elektryczną, Next Kraftwerke pomaga klientom produkować i zużywać energię elektryczną, gdy ceny są dla nich najlepsze. Dzięki całodobowemu obrotowi zagregowaną mocą na różnych rynkach spot energii, Wirtualna Elektrownia przyczynia się również w znacznym stopniu do stabilizacji sieci poprzez inteligentne sterowanie mocą wytwarzaną i zużywaną przez poszczególne jednostki w okresach szczytowego obciążenia.