The power of many

Moja elektrownia +48 221 036 408

Referencje

THE POWER OF MANY - to więcej niż tylko slogan, to podstawa naszej Wirtualnej Elektrowni. W ramach Next Pool łączymy w sieć tysiące wytwórców, odbiorców i magazynów energii. Poznaj operatorów i projekty z naszej VPP tutaj.

The Power of Many

Projekty i doświadczenia z Next Kraftwerke. Dowiedz się więcej o doświadczeniach z pierwszej ręki i o elastycznych warunkach sprzedaży energii odnawialnej.

VPP-software as a service solution Nemocs
Referencje

NEMOCS: Stworzenie Wirtualnej Elektrowni (VPP) dla Ecotricity

Ecotricity z Wielkiej Brytanii jest pierwszą firmą dostarczającą zieloną energię elektryczną od 1996 roku. Firma z Stroud zwróciła się do Next Kraftwerke o stworzenie wirtualnej elektrowni opartej o oprogramowanie NEMOCS. Zapytaliśmy Marka Meyricka, szefa działu tradingu i inteligentnych sieci w Ecotricity, oraz Tobiasa Weghorna, specjalistę ds. produktu NEMOCS w Next Kraftwerke, jakie były pierwsze kroki w tworzeniu własnej VPP.

Więcej informacji
Karl-Heinz Zurhold has solar panels on a former landfill and is part of the Virtual Power Plant
Referencje

Składowisko odpadów zamieniające problemy w energię

Karl-Heinz Zurhold, dyplomowany inżynier i weteran rewolucji energetycznej, podsumowuje obraz swojego regionu: "Jeśli chodzi o rozwój odnawialnych źródeł energii w regionie Münsterlandu, nie będzie między nami konkurencji - pomagamy sobie nawzajem. “

Więcej informacji
Power to Gas in the Virtual Power Plant: Stadtwerk Hassfurt in Bavaria, Germany
Referencje

Gdy wiatr zamienia się w wodór

W Haßfurcie, małym miasteczku na południu Niemiec, w czysty, wietrzny majowy dzień około godziny 14:00 zaczyna buczeć elektrolizer, produkujący wodór z energii wiatrowej. Zbiornik z gazem napełnia się. Norbert Zösch, dyrektor zarządzający miejskiego zakładu przemysłowego Haßfurt, uśmiecha się: "W takich dniach możemy produkować wodór prawie za darmo, dzięki nadmiarowi odnawialnych źródeł energii". Otwiera się brama schludnej, dość niepozornej hali na obrzeżach miasta, wypełnionej energią i elektroniką regulacyjną.

Więcej informacji
Example of a biogas plant on peak load operation in the VPP of Next Kraftwerke
Referencje

Magiczne słowo: Elastyczność

W spokojny poranek w małym miasteczku w zachodnich Niemczech dwie jednostki kogeneracyjne zainstalowane w Centrum Techniki Rolniczej w mieście Melle pracują na pełnych obrotach, co powoduje, że za mocnymi betonowymi ścianami maszynowni unosi się spory gwar. W biogazowni hałas jest dobrym znakiem. 

Więcej informacji
Wind plant signs a Power Purchase Agreement with Next Kraftwerke.
Referencje

Opłacalne bez dotacji

Od ponad 20 lat Windkraft Simonsfeld działa w sektorze energii odnawialnej, zarządzając szerokim portfolio farm wiatrowych w Austrii, farmą wiatrową w Bułgarii oraz parkiem słonecznym na Słowacji. Ale to właśnie długowieczność Windkraft Simonsfeld stworzyła nowe wyzwanie dla firmy w 2016 roku.

Więcej informacji
Referencje

Słoneczne perspektywy dla pionierów

Zaledwie 100 kilometrów od stolicy Polski, wieś wygląda dokładnie tak, jak byśmy sobie ją wyobrażali. Piękne pola uprawne, płaskie jak okiem sięgnąć, otoczone gęstymi lasami sosnowymi. Ale na następnym zakręcie znajduje się już nowy widok: Jedna z pierwszych i nielicznych w kraju farm fotowoltaicznych. 

Więcej informacji
Referencje

Nowa rewolucja przemysłowa

Na pierwszy rzut oka nie podejrzewa się, jak ważny jest teren w austriackiej dolinie Erlauf, jeśli chodzi o historię przemysłu. Dolina w dolnej Austrii jest częścią tzw. Eisenwurzen - miejsca narodzin austriackiego drobnego przemysłu żelaznego. W Neubrucku, w latach dwudziestych XIX wieku, przemysłowiec Andreas Toepper, pionier austriackiego hutnictwa żelaza i wynalazca procesu walcowania blach, zbudował pierwszą cesarsko-królewską fabrykę żelaza, stali i blach walcowanych.

Więcej informacji
Heat production and CHP in the Virtual Power Plant of Next Kraftwerke
Referencje

Ważny element transformacji energetycznej

Jeśli chodzi o zdecentralizowaną produkcję energii, elastyczne wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła wydają się wzajemnie wykluczać, zwłaszcza w przypadku elektrociepłowni na biometan. Energielenker z Greven w regionie Münsterland pokazuje, że nie jest to konieczne. Przykładem takiego podejścia jest ich elektrociepłownia na biometan w spokojnym Gronau - jedna z dziesięciu obecnie eksploatowanych przez Energielnker elektrowni o łącznej mocy około pięciu megawatów.

 

Więcej informacji
Aleksandra Radwanska from business development at Next Kraftwerke,

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszej Wirtualnej Elektrowni lub jesteś zainteresowany jedną z naszych usług? Wyślij do nas wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą!