The power of many

Moja elektrownia +48 515 471 640
Sześcian z różnymi elementami z Next Kraftwerke VPP symbolizuje referencje.

Referencje

THE POWER OF MANY - to więcej niż tylko slogan, to podstawa naszej Wirtualnej Elektrowni. W ramach Next Pool łączymy w sieć tysiące wytwórców, odbiorców i magazynów energii. Poznaj operatorów i projekty z naszej VPP tutaj.

The Power of Many

Projekty i doświadczenia z Next Kraftwerke. Dowiedz się więcej o doświadczeniach z pierwszej ręki i o elastycznych warunkach sprzedaży energii odnawialnej.

NEMOCS: Stworzenie wirtualnej elektrowni (VPP) dla Ecotricity
Referencje

NEMOCS: Stworzenie Wirtualnej Elektrowni (VPP) dla Ecotricity

Ecotricity z Wielkiej Brytanii jest pierwszą firmą dostarczającą zieloną energię elektryczną od 1996 roku. Firma z Stroud zwróciła się do Next Kraftwerke o stworzenie wirtualnej elektrowni opartej o oprogramowanie NEMOCS. Zapytaliśmy Marka Meyricka, szefa działu tradingu i inteligentnych sieci w Ecotricity, oraz Tobiasa Weghorna, specjalistę ds. produktu NEMOCS w Next Kraftwerke, jakie były pierwsze kroki w tworzeniu własnej VPP.

Więcej informacji
Instalacja fotowoltaiczna na składowisku odpadów
Referencje

Składowisko odpadów zamieniające problemy w energię

Karl-Heinz Zurhold, dyplomowany inżynier i weteran rewolucji energetycznej, podsumowuje obraz swojego regionu: "Jeśli chodzi o rozwój odnawialnych źródeł energii w regionie Münsterlandu, nie będzie między nami konkurencji - pomagamy sobie nawzajem. “

Więcej informacji
P2G w praktyce: wodór z wiatru w Hassfurcie
Referencje

Gdy wiatr zamienia się w wodór

W Haßfurcie, małym miasteczku na południu Niemiec, w czysty, wietrzny majowy dzień około godziny 14:00 zaczyna buczeć elektrolizer, produkujący wodór z energii wiatrowej. Zbiornik z gazem napełnia się. Norbert Zösch, dyrektor zarządzający miejskiego zakładu przemysłowego Haßfurt, uśmiecha się: "W takich dniach możemy produkować wodór prawie za darmo, dzięki nadmiarowi odnawialnych źródeł energii". Otwiera się brama schludnej, dość niepozornej hali na obrzeżach miasta, wypełnionej energią i elektroniką regulacyjną.

Więcej informacji
Referencje Doświadczenie Marketing
Referencje

Magiczne słowo: Elastyczność

W spokojny poranek w małym miasteczku w zachodnich Niemczech dwie jednostki kogeneracyjne zainstalowane w Centrum Techniki Rolniczej w mieście Melle pracują na pełnych obrotach, co powoduje, że za mocnymi betonowymi ścianami maszynowni unosi się spory gwar. W biogazowni hałas jest dobrym znakiem. 

Więcej informacji
Raport z projektu dotyczącego turbiny wiatrowej Simonsfeld (Austria) w Wirtualnej Elektrowni Next Kraftwerke.
Referencje

Opłacalne bez dotacji

Od ponad 20 lat Windkraft Simonsfeld działa w sektorze energii odnawialnej, zarządzając szerokim portfolio farm wiatrowych w Austrii, farmą wiatrową w Bułgarii oraz parkiem słonecznym na Słowacji. Ale to właśnie długowieczność Windkraft Simonsfeld stworzyła nowe wyzwanie dla firmy w 2016 roku.

Więcej informacji
Referencje

Słoneczne perspektywy dla pionierów

Zaledwie 100 kilometrów od stolicy Polski, wieś wygląda dokładnie tak, jak byśmy sobie ją wyobrażali. Piękne pola uprawne, płaskie jak okiem sięgnąć, otoczone gęstymi lasami sosnowymi. Ale na następnym zakręcie znajduje się już nowy widok: Jedna z pierwszych i nielicznych w kraju farm fotowoltaicznych. 

Więcej informacji
Referencje

Nowa rewolucja przemysłowa

Na pierwszy rzut oka nie podejrzewa się, jak ważny jest teren w austriackiej dolinie Erlauf, jeśli chodzi o historię przemysłu. Dolina w dolnej Austrii jest częścią tzw. Eisenwurzen - miejsca narodzin austriackiego drobnego przemysłu żelaznego. W Neubrucku, w latach dwudziestych XIX wieku, przemysłowiec Andreas Toepper, pionier austriackiego hutnictwa żelaza i wynalazca procesu walcowania blach, zbudował pierwszą cesarsko-królewską fabrykę żelaza, stali i blach walcowanych.

Więcej informacji
Przywódcy energetyczni w ramach Wirtualnej Elektrowni opisują swoje doświadczenia.
Referencje

Ważny element transformacji energetycznej

Jeśli chodzi o zdecentralizowaną produkcję energii, elastyczne wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła wydają się wzajemnie wykluczać, zwłaszcza w przypadku elektrociepłowni na biometan. Energielenker z Greven w regionie Münsterland pokazuje, że nie jest to konieczne. Przykładem takiego podejścia jest ich elektrociepłownia na biometan w spokojnym Gronau - jedna z dziesięciu obecnie eksploatowanych przez Energielnker elektrowni o łącznej mocy około pięciu megawatów.

 

Więcej informacji
Zdjęcie przedstawiające Aleksandrę Radwanską z działu rozwoju biznesu w Next Kraftwerke

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszej Wirtualnej Elektrowni lub jesteś zainteresowany jedną z naszych usług? Wyślij do nas wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą!