The power of many

Moja elektrownia +48 515 471 640
Czas czytania: 1 min
przez Next Kraftwerke / 4 listopada 2022
PV Plant GoldenPeak

Next Kraftwerke i GoldenPeaks Capital podpisali umowę na odkup energii z instalacji PV o mocy 158 MW

GoldenPeaks Capital Energy, niezależny producent i sprzedawca czystej energii, podpisał umowę z Next Kraftwerke na sprzedaż energii elektrycznej z portofio farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 158 MW. Umowa między firmami obejmuje delegowanie bilansowania handlowego wyprodukowanej energii elektrycznej i jej obrotu na Rynku Dnia Następnego i Bieżącego na Towarowej Giełdzie Energii.

"Od wielu lat współpracujemy z inwestorami farm fotowoltaicznych w Polsce. Dlatego cieszymy się, że pozyskaliśmy klienta o silnej obecności na polskim rynku, który napędza ekspansję odnawialnych źródeł energii w Polsce", powiedział Jacek Kłyszejko, kierownik ds. kluczowych klientów w Next Kraftwerke. Branża fotowoltaiczna w Polsce rozwinęła się w ostatnich latach bardzo mocno, również dzięki inwestycjom zagranicznym. "W Next Kraftwerke widzimy partnera biznesowego, który ma już ogromne doświadczenie w handlu energią elektryczną, szczególnie w handlu krótkoterminowym na polskim rynku. To doskonale pasuje do naszej strategii, aby szybko dostarczać na rynek gotowe rozwiązania w zakresie zielonej energii i dalej zwiększać udział energii odnawialnej w Polsce" - mówi Daniel Tain, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital.


GoldenPeaks Capital specjalizuje się w budowie i obsłudze instalacji fotowoltaicznych i jest jednym z największych właścicieli instalacji fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech, kształtując przemysł energii odnawialnych w Europie Wschodniej. W farmach PV zastosowano technologię polegającą na dwupłaszczyznowych modułach fotowoltaicznych z wysokowydajnymi ogniwami słonecznymi, co pozwala na uzyskanie większych ilości wygenerowanej energii w trakcie eksploatacji.

Lotte Lehmbruck jest osobą kontaktową dla prasy w Next Kraftwerke.

Kontakt z prasą

Lotte Lehmbruck

Masz zapytanie prasowe lub chciałbyś zostać dodany do listy dystrybucyjnej prasy?

Zdjęcie loga Next Kraftwerke

Next Kraftwerke