The power of many

Moja elektrownia +48 515 471 640
Czas czytania: 1 min
przez Next Kraftwerke / 3 sierpnia 2022
Zdjęcie przedstawia farmę fotowoltaiczną

ib vogt i Next Kraftwerke podpisali umowę na projekt PV o mocy 135 MW w Polsce

Międzynarodowy deweloper ib vogt podpisał umowę z Next Kraftwerke na handel energią elektryczną z farm fotowoltaicznych na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). Inwestycja znajduje się w województwie lubelskim i ma zostać zrealizowana w kilku etapach do początku 2023 roku. Elektrownia fotowoltaiczna będzie zajmować powierzchnię 157 hektarów, a jej łączna moc zainstalowana wyniesie 135 MW.
 

Po oddaniu elektrowni do użytku Next Kraftwerke zajmie się handlem energią elektryczną na Rynku Dnia Następnego i Bieżącego na TGE. "Jako jeden z największych sprzedawców energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w Polsce bardzo się cieszymy, że ib vogt docenił naszą ofertę w zakresie handlu energią fotowoltaiczną. Będziemy oczywiście nadal uważnie obserwować rynek i dostosowywać się do potrzeb inwestorów w zakresie rozwoju i możliwości zawierania umów PPA" - powiedział Jacek Kłyszejko, kierownik ds. kluczowych klientów w Next Kraftwerke.

Dzięki silnemu rozwojowi energetyki odnawialnej w Polsce Next Kraftwerke dostrzega dobre możliwości wykorzystania swojej specjalistycznej wiedzy oraz rozszerzenia swojej oferty i pozycji jako spółki obrotu. "Cieszymy się z nawiązania współpracy z Next Kraftwerke, która umożliwi nam wprowadzenie na polski rynek większej ilości czystej energii odnawialnej. Nasza inwestycja w farmy fotowoltaiczne z pewnością skorzysta z wiedzy i spostrzeżeń naszych partnerów. Potencjał dla fotowoltaiki jest w Polsce bardzo duży i liczymy na wiele kolejnych projektów w tym kraju", powiedział Dawid Jazwa, Dyrektor na Europę Środkową i Wschodnią w ib vogt.

ib vogt silnie angażuje się we wspieranie dekarbonizacji sektora elektroenergetycznego na świecie. Firma koncentruje się na globalnym rozwoju instalacji fotowoltaicznych pod klucz, rozbudowie portfela IPP oraz intensywnym rozwoju projektów związanych z magazynowaniem energii w bateriach. W tych obszarach firma świadczy usługi w ramach całego łańcucha wartości, począwszy od rozwoju, finansowania, EPC i O&M, aż po zarządzanie aktywami.

Lotte Lehmbruck jest osobą kontaktową dla prasy w Next Kraftwerke.

Kontakt z prasą

Lotte Lehmbruck

Masz zapytanie prasowe lub chciałbyś zostać dodany do listy dystrybucyjnej prasy?

Zdjęcie loga Next Kraftwerke

Next Kraftwerke